EN
Medya Planlama - Digital Exchange

PROGRAMATİK REKLAMCILIK

Programatik reklamcılık son yılların internet reklamcılığının en çok tercih edilen yollarından biri. Veriyi analiz edip, teknolojiyi kullanarak reklam satın alımını daha hızlı ve daha efektif hale getiren yöntemdir.

Programatik reklamcılık sayesinde reklam verenler, reklamlarında doğru içeriği, doğru şartlarda, doğru kişilere ulaşması sağlanmaktadır. Burada en önemli unsurlardan biri ziyaretçi takibinin yapılabilmesi ve doğru zamanlamada reklamın kullanıcıya ulaştırılmasıdır.

Programatik reklam vermek için alan açık arttırmaları uygulanır. Hedeflenen kullanıcının geri dönebilmesi için ziyaret edeceği diğer sitelerde kullanılan reklam alanları açık arttırma sistemi ile alınarak reklam verilir. Açık arttırmada alan ücretleri ise RTB (real time bidding) yani o an alana verilen tekliflerle belirlenir.

Bu reklam tarzı özellikle dijital tarafta büyük reklam bütçeleri harcayan kuruluşlar, farklı mecralarda aynı anda reklam verip reklamlar arasında senkronize çalışabilmek isteyenler ve CRM ve remarketing datalarını reklam sürecine dahil edip kazanç yaratmak isteyen kuruluşlarca tercih edilmektedir.

Dikkat ve tecrübe gerektiren programatik reklamcılık planları ve uygulamalarınızda hesaplarınız tarafımızca aktif şekilde takip edilerek “doğru zamanda, doğru reklam” alanlarına ulaşmanız sağlanır. Doğru konumlandırılan reklamlarınız ise sizlere artan kazanç olarak geri döner.

Teknoloji Ortaklarımız