EN

BLOG

BKM: Pandemi döneminde 5 milyon kart internetle tanıştı

Bankalararası Kart Merkezi'nin açıkladığı verilere göre, nisan ayında internetten kartlı ödeme tutarının toplam içindeki payı yüzde 24 ile rekor seviyeye ulaştı.

19 Mayıs 2020

Turizm sektöründe COVID-19 dönemi ve sonrası için etkili dijital pazarlama nasıl yapılır?

Koronavirüs salgını sonrasında normalleşme sürecinin başlamasıyla, dünyanın birçok bölgesinde olduğu gibi Türkiye’deki turizm sektörünün de hareketlenmesi bekleniyor. Digital Exchange, otellerin, seyahat acentelerinin ve sektörün diğer paydaşları için koronavirüs dönemi ve sonrası için turizmde etkili dijital pazarlama ipuçlarını paylaştı.

07 Mayıs 2020

E-ticarette En Sık Yapılan Hatalar

COVID-19 sonrasında e-ticarete talep artarken, e-ticaret sitelerindeki eksikler, müşteri memnuniyetini ve alışveriş dönüşüm oranlarını olumsuz etkiliyor.

Digital Exchange CEO’su Emrah Pamuk, online alışveriş dünyasında en sık yapılan hataları değerlendirdi ve e-ticaret sitelerinin dikkat etmesi gereken noktaları açıkladı.

COVID-19’un küresel bir salgına dönüşmesi ile insanların evlerinde kalmaya başlamaları, elektronik ticaret hacminin de artmasına sebep oldu. Gündelik alışverişlerin yanı sıra, sağlık ve hijyen ürünleri, evden çalışmayı kolaylaştıran çeşitli bilişim ürünleri ve yapı kategorilerinde artış yaşanırken, yükselen tüketici talebi e-ticaret sitelerindeki eksikleri de göz önüne seriyor.

27 Nisan 2020

Alışverişin Geleceği: Kişiselleştirilmiş E-Ticaret (Me - Commerce)

Bir ürünü almaya karar vermeden önce kaç defa düşünüyorsunuz? Ya da şöyle soralım kendinize en uygun ürünü almak ne kadar vakit harcıyorsunuz? Araştırmalar, insanların alışveriş yapma isteğinin çoğunlukla kendilerini daha iyi hissetmesiyle doğru orantılı olduğunu kanıtlıyor. Ancak tüketiciler arzulanan ürünü bulma ve satın alma konusunda saatler, günler belki de haftalar harcıyor. Bu durum da potansiyel tüketicinin satın alma şevkini kırıyor. Yakın bir zamanda bu dertlere son verecek bir döneme doğru giriyoruz: “Kişiselleştirilmiş E-Ticaret” (Me - Commerce)

18 Mart 2020

Turizmde Dijitalleşme Zamanı!

Antalya’dan Turizmde Yeni Rekor Dünyanın en fazla sayıda turist ağırlayan tatil beldelerinden Antalya, 2019 yılında 15 milyondan fazla turisti ağırlayarak yeni bir rekora imza attı. Yıl boyu olan artışın yanında kış sezonunda da rekor sayıda turiste ev sahipliği yapan Antalya, ülkemiz turizmi adına geleceğe umutla bakmamızı sağlıyor.

06 Ocak 2020

Geleneksel TV Sosyal Medya Devleri Karşısında Tahtını Kaybetmeye Başladı!

Genel olarak bakıldığında Türkiye'de ve dünyada, medya yatırımları ve reklam harcamalarından aldığı pay ile zirvede olan geleneksel TV, Instagram, Facebook, Youtube, Snapchat vb. sosyal medya devleri karşısında tahtını kaybetmeye başladı. Bugüne dek yaşanan bu durumunu en temel dayanağı şirketlerin açıkladıkları kendi verilerinden ibaretti. Ancak ilk kez Gemius Mobile Ratings verisi sayesinde, sosyal medya devlerinin rekabet gücünü geleneksel TV ile kıyaslamamızı sağlayacak bağımsız bir veri kaynağı oluştu.

21 Kasım 2019

Türkiye’de Mobil Dönüşüm Erişimleri

Dünyada dijital reklam yatırımlarının yarıdan fazlasına el koyduğu tahmin edilen üç mecra olan Youtube, Facebook ve Instagram, geleneksel medyadan pay alarak ilerlemeyi sürdürüyor. 2016’nın ilk zamanlarından itibaren hızla artan mobil kullanıcı sayısı da düşünülecek olursa, bu mecraların erişimlerinin ölçümlenmesi günümüz için çok değerli olup markalar için önem arz ediyor.

04 Kasım 2019

Facebook Reklamlarınızın Faydalı Olması İçin 5 Öneri

Facebook reklamları; marka bilincini yükseltmek, web sitesi trafiğini arttırmak, müşterilerinizin sadakatini sağlamak ve aynı zamanda marka bilinirliliğini arttırırken işletme için de yeni müşteriler bulmak amacıyla tercih edilen bir reklam tipidir.

28 Ekim 2019

2020’nin En Büyük Teknoloji Trendleri

2019 yılının bitmesine az bir zaman kaldı. Önemli teknolojik gelişmelerin yaşandığı bir yıl oldu. Teknolojinin her gün üzerine koyarak ilerlediği bu zamanda 2020 yılı için kullanıcıları büyük teknolojik gelişmeler bekliyor. Yavaş yavaş kendini belli eden yeni teknoloji trendleri hangi gelişmelerin önüne geçeceğini şimdiden göstermeye başladı.

09 Ekim 2019

2019 Yılının Ülkemizde Medya ve Reklam Yatırımları

Ülkemizde dijitalleşmeye verilen önemin artmasıyla beraber, markaların da dijital mecralara yatırımı pozitif yönde artış gösteriyor. 2019 yılının ilk altı ayında medya yatırımları arasında dijital mecralara yapılan yatırımlar, 2018 yılının aynı dönemine göre %10,8 arttı.

26 Eylül 2019

Portföyünün Yüzde 70’ini Yurt Dışı Şirketler Oluşturuyor

Digital Exchange 13 yıllık bir şirket. Veri analitiği üzerinden çalışmalar yapıyor. Teknoparkta sektöründeki tek firma. Kendi teknolojisini üretiyor. Programatik reklamcılıktan arama motoru reklamcılığına, web sitesi tasarımından sosyal medya hesap yönetime, yazılım ve içerik SEO desteklerine kadar dijital sektörün tüm alanlarında hizmet veriyor. Türkiye’nin yanı sıra, Asya’dan Avrupa’ya ve ABD’ye kadar uzanan uluslararası bir zincirde hizmet sunuyor. Digital Exchange kurucusu ve CEO’su Emrah Pamuk’la Dünya için bir söyleşi gerçekleştirdik.

03 Eylül 2019

Youtube Originals, Tüm Kullanıcılara Ücretsiz Oluyor

Popüler video içerik mecrası olan Youtube’un, Premium üyelerine sunduğu Youtube Originals, 24 Eylül’den itibaren tüm kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulacağı açıklandı.

27 Ağustos 2019

Apple Card Piyasaya Sürülüyor

Apple’ın kredi kartı uygulaması olan Apple Card yakın zamanda piyasaya sürülüyor. Duyulduğu günden itibaren büyük merak uyandıran ve Apple kullanıcılarının sabırsızlıkla beklediği bu hizmet, ilk olarak gerekli işlemlerini tamamlayıp, kayıtlarını doğru olarak yaptıran ABD vatandaşlarının kullanımına sunulacak.

19 Ağustos 2019

Dünya Genelinde İnternet İndirme Hızı Arttı!

Dünya genelinde internet indirme hızında artış yaşanıyor. 2018 Haziran ayında 46.5 megabit civarında olan internet indirme hızı, 2019 Haziran ayında 59.45 megabit yükseldi. 1 GB büyüklüğünde bulunan bir dosya dünya ortalamasıyla yaklaşık 2 buçuk dakika içerisinde indirilebiliyor.

14 Ağustos 2019

InStory Teknolojisi ile E-ticaret Satışlarını Yüzde 50 Artırma Fırsatı

Dijital hizmet ajansı Digital Exchange, uluslararası teknoloji şirketi Insider’ın Türkiye’de çözüm ortağı oldu. Bu işbirliği kapsamında Digital Exchange, Instagram'ın ‘Hikaye’ uygulamasından ilham alınarak Insider tarafından geliştirilen InStory ürününü Türkiye pazarında müşterilerinin kullanımına sunuyor.

24 Temmuz 2019

Instagram’da En Çok Kullanıcıya Sahip Ülkeler

Günümüzün en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram’ın 2019 verileri açıklandı. En çok kullanıcıya sahip ülkelerin sıralaması dikkat çeken verilerden biri oldu.

24 Temmuz 2019

Youtube Premium & Music

Geçtiğimiz yıl YouTube Red servisini sonlandırarak, Youtube Premium ve Youtube Music olarak 2 farklı servis haline getiren Google, Youtube Premium’u Türkiye’de kullanıma sundu.

17 Temmuz 2019

Ödeme Şartları Açıklandı 'Facebook Kullanıcılarına Para Gönderecek!'

Facebook, geliştirdiği Study isimli uygulama ile telefon aktivitelerini izlemeye izin veren kullanıcılarına ücret ödeyecek. Study isimli uygulama, kullanıcıların tüm telefon aktivitelerini takip edecek.

19 Haziran 2019

Üniversite tercihlerinde yeni dönem: Dijital reklam planlamalarında ‘yapay zeka’ liderliği…

TheADX Dijital Platformu, yurt içinde ve yurtdışında öğrenci arayan tüm üniversitelerimize, hedefledikleri öğrenci adaylarına ulaşmalarını sağlayan alternatif bir iletişim ve pazarlama mecrası sunuyor. Digital Exchange CEO’su Emrah Pamuk, “Üniversiteler, TheADX Dijital Platformu üzerinden; ülkeye, şehire, ilçeye hatta mahalleye odaklı hedefleme yaparak öğrenci adaylarına ulaşabiliyor ve onlara özel tanıtım ve reklam kampanyaları düzenleyebiliyorlar” dedi.

24 Nisan 2019

Hedefleme Harikası: Linkedin Reklamları

Linkedin, profesyonel ve heyecan verici bir haber akışı sağlayan içerik platformu!

17 Nisan 2019

Yapay Zeka teknolojisi ile AVM’lere özel dijital pazarlama dönemi…

TheADX platformu, mağazalarıyla birlikte yurt içinde ve yurt dışında yerleşik tüm AVM’lere satış hacimlerini artıran alternatif bir pazarlama mecrası sunuyor.

18 Mart 2019

Bölgenin En Büyük Blockchain ve Kripto Para Konferansı İçin İstanbul Seçildi!

Bölgenin en geniş kapsamlı Blockchain ve kripto para konferansı, sektörün uluslararası alanda en iyi isimleri ile 20 Şubat 2019’da Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

29 Ocak 2019

Yoksa Siz Hala Programatik Reklamları Kullanmıyor Musunuz? 2

Programatik reklamcılık, potansiyel erişimde büyüme sunar. Dünya genelinde 3,5 milyar insanın günlük olarak internette gezinmesi ve programatik ağına dahil web sitelerini kullanmaları sayesinde, reklam verenler, reklam envanterine tam erişime sahip olup, dünya genelinde artan sayılara ulaşmaktadır.

21 Ocak 2019

Yoksa Siz Hala Programatik Reklamları Kullanmıyor Musunuz? 1

Programatik reklamcılık, reklam verenler için çok çeşitli avantajlar sunar. Daha geleneksel reklam kanalları hâlâ önemli bir yere sahipken, reklam verenler bir tüketicinin dijital ortamda etkileşim kurma isteğini göz ardı etmemelidir.

19 Ocak 2019

Sosyal Medya Reklamcılığı Bölüm 3

Facebook, İnstagram, Twitter, Snapchat, Linkedin, VKontakte, YouTube hem içerik paylaşımı hem de reklam için son dönemde en sık kullandığımız sosyal ağlar. Artık hepimizin bildiği gibi bu ağların kendilerine özel bir tarzı, ruhu, çalışma prensibi ve kullanıcı kitlesi var.

14 Ocak 2019

Sosyal Medya Reklamcılığı Bölüm 2

Aktif bireysel sosyal medya kullanıcıları profillerinde birçok kişisel bilgiyi açıklama eğilimindedir. İşletmeler bu bilgileri, coğrafi konum, kişisel ilgi alanları, cinsiyet ve yaşları dahil olmak üzere belirli ölçütlere göre kullanıcıları hedeflemek için kullanabilir.

12 Ocak 2019

Sosyal Medya Reklamcılığı Bölüm 1

Sosyal medya reklamcılığı, sosyal ağ sitelerine odaklanan çevrimiçi reklamları (ücretli) açıklamak için kullanılan bir terimdir.

10 Ocak 2019

Yerel Seçimlerde Dijital Reklamlarda Yapay Zeka Kullanılacak

Yüksek Seçim Kurulu'nca 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler seçimi için seçmen listeleri 4 Ocak tarihinde muhtarlıklarda askıya çıktı.

08 Ocak 2019

Sosyal Medya Pazarlama İletişimi Bölüm 3

Sosyal medya pazarlama iletişimi (SMM), bir pazarlama aracı olarak sosyal ağ sitelerini kullanan internet pazarlama biçimidir.

04 Aralık 2018

Sosyal Medya Pazarlama İletişimi Bölüm 2

Sosyal medya pazarlama iletişimi (SMM), bir pazarlama aracı olarak sosyal ağ sitelerini kullanan internet pazarlama biçimidir.

04 Aralık 2018

Sosyal Medya Pazarlama İletişimi Bölüm 1

Sosyal medya pazarlama iletişimi (SMM), bir pazarlama aracı olarak sosyal ağ sitelerini kullanan internet pazarlama biçimidir.

04 Aralık 2018